Kurzy a školenia

          Náš klub má vo svojich radoch aj niekoľko lektorov, cvičiteľov a inštruktorov horolezectva a vysokohorskej turistiky. Preto môže a aj organizuje základné kurzy VhT a horolezectva a v spolupráci s akreditovanými subjektami aj kvalifikačné kurzy cvičiteľov a inštruktorov VhT a horolezectva.
          V úzkej spolupráci so Vzdelávacím zariadením SVTS sa podieľa na základných kurzoch VhT a kvalifikačných kurzoch cvičiteľov a inštruktorov VhT. Kurzy prebiehajú na Hoblíku vo Višňovskej doline a vo Vysokých Tatrách. Inštruktori horolezectva sa zúčastňujú ako lektori na základných horolezeckých kurzoch poriadaných horolezeckými školami Encián a James.
www.svts.sk
www.encian.pksoft.sk
www.james.sk

Hoblík 934 m, Višňovská dolina Projekt je spolufinancovaný
mestom Žilina

     História kurzov VhT sa vo Višňovskej doline začala už v minulom storočí. Vrch Hoblík so svojimi skalnými terasami s krásnymi výhľadmi a dopravná dostupnosť z celého Slovenska zaujala inštruktorský zbor SVTS a uskutočnili tu svoj prvý kurz základov VhT. Na prelome storočí bol náš klub poverený vedením týchto kurzov. Po dohode s miestnym urbárom a za pomoci ústredia SVTS vybudoval na skalných terasách Hoblíka osadením pevných istení školiace stanovištia a zaistené cesty (via ferraty). Okrem základných kurzov sa tu v spolupráci s metodickou komisiou SVTS začali uskutočňovať aj kurzy cvičiteľov a inštruktorov VhT.
     Každoročne poriadame dva kurzy: zimný a letný. Kurzy sú dvojdňové (sobota a nedeľa) s tematikou zameranou na príslušné ročné obdobie. Termíny kurzov nájdete v sekcii Kalendár a bližšie podrobnosti v sekcii Oznamy tesne pred konaním kurzu. Niekoľkoročné skúsenosti s organizovaním kurzov a zvyšujúci sa počet účastníkov sú zárukou kvality, ktorú si môžete sami overiť.

Tešíme sa na Vás!  

Doprava

      Zo Žiliny autobusom SAD smer Višňové (autobusové nástupište je cca 3 min od ŽSR). Z konečnej autobusu po ceste smerom do doliny cca 5 min na malé parkovisko, za ktorým je cesta prehradená závorou. Odchod autobusu z autobusového nástupišťa v Žiline je o 8:10 hod. Kto sa chce dopraviť autom, musí nájsť HyperTesco (no problem). Od HyperTesca na výpadovku smer Martin, Poprad. Asi 500 m za svetelnou križovatkou pri HyperTescu je odbočka vľavo (semafor) na Rosinu. Potom smer Rosina, Višňové až na koniec Višňového.

Ubytovanie

     Bivak (stan, žďárák, širák) vo voľnej prírode. Nezabudnite si teplý spacák (alebo iné ohrievadlo)! Hlavne v zime, ale snežilo nám už aj v máji.

Stravovanie

      Z vlastných zásob (množstvo individuálne podľa hladoša) na vlastných ohrievadlách (varič, piecka). V zime odporúčame termosku s teplým čajom a ďalšími vhodnými prísadami, v lete s chladeným pivom.

Časový rozpis

     Otvorenie je v sobotu o 9:00 na parkovisku pri závore, ukončenie v nedeľu do 12:00 hod.

Výstroj

     Turistická ( v zime zateplená), s prostriedkami na bivak v horách a prípravu stravy v bivaku. Občas sa zadýchate a spotíte, môžete si zobrať aj náhradné oblečenie!


Výzbroj

      Výzbroj je povinná. Bez nej nebudú môcť účastníci absolvovať výcvik !
  • horolezecký úväzok (minimálne sedací)
  • min. 2 ks karabína horolezecká s poistkou
  • zlaňovacia osma, alebo iné podobné zariadenie
  • min. 2 ks prusík 3 m priemeru 4 - 5 mm
  • min. 2 ks istiaca slučka
  • ucelené skupiny 1 ks horolezecké lano
  • absorbér pádu na ferraty (nepovinné, ale hodí sa)
  • prilba a v zime aj mačky a horolezecký čakan

.
  KTH Javorník
    Oznamy
    Klubové informácie
    Kalendár
    Fotogaléria
    Kurzy a školenia
    Kontakty
  Interné informácie
    
  Myslíme na prírodu
    Ochrana prírody
    Grantový program
    KIA Motors Slovakia